Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

İl tanıtımları

Öğretmen tercihleri için il tanıtımı KARS

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

KARS

Kars ili

Kars Türkiye’nin uzak doğusu, sosyallik yok denecek kadar az, 800-1200 lira arası kira, kışın aylık ortalama 400 lira yakıt havaalanı var. Tren var, ani harabeleri kültür turizmi sevenler için görülmeye değer. Çıldır gölü yakın kışın buz tutar, görülmeye değer. Kış şartları çok ağır. Kars merkez çok küçük kozmopolit bir şehir halkı Azeri, terekeme, kürt ve yerli halktan oluşur.

Apartlar 900 civarıdır. Ulaşımda sıkıntı çekmezsiniz artık her gün neredeyse 6 7 tane uçuş var. Uçuşlar İstanbul, Ankara, İzmir. Doğu ekspresi geçen yıldan beri baya popüler. Gezilecek baya tarihi yer var. Kış turizmi açısından Sarıkamış kayak merkezi var dışarıdan baya insan tatil amaçlı gelir. Eğer kayağa meraklıysanız bol bol rus arkadaşınızın olacağını garanti ederim ? Kültürel açıdan baya zengin bir şehir. Hatırı sayılır sayıda cafe tarzı mekana sahiptir. Şehrin merkezini canlı tutan kesim genelde öğrenci kesimidir. Yazın baya sakin bir şehirdir Kars. Ayrıca Şehir içi ulaşımda sıkıntı yaşanmaz

Hastane işleri maalesef sıkıntılıdır. Sürekli yolu 2-3 saat süren Erzurum’a gidilmek zorunda kalınır, Kars da avm vs yoktur. Şehir içinde her yer yakındır, 10 dakika sürmez. Havalimanı yine 10 dakika sürmez. Artık Kars merkezden yeterince bahsettiğimize göre biraz da ilçelerden bahsedelim.

İlçeler de en iyisi Sarıkamış ve Selim.

Selim ilçesi merkeze 20 km mesafede bulunur.

Sarıkamış ise Erzurum’a yakın olduğu için iyidir.

Kağızman iklim olarak iyidir ama farklı açılardan sıkıntılı bir ilçe olduğu için tavsiye etmiyoruz.

Digor ve Akyaka gelişmemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island