Öğretmen tercihleri il tanıtımı GÜMÜŞHANE

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

Gümüşhane ili

Gümüşhane küçük iki dağ arasında bir giriş bir çıkışı olan bir şehir. Sosyal imkan açısından kişiye göre değişir tabi ama kısıtlı. Lakin Trabzon‘da gayet yakın o yönden çok güzel diyebiliriz. iki caddesi var biri Atatürk cad. diğeri sözde çevre yolu. Merkez çok pahalı. özellikle kiralar. Merkezde doğalgaz var ilçelerinde çoğuna doğalgaz geldi. O halde artık biraz da Gümüşhane’nin ilçelerinden söz edelim.

En büyük ilçe Kelkit 80 bin nüfuslu sonra Şiran geliyor. Kelkit hem Erzincan’a merkez ve Trabzon’a yakın. Hastane, banka, mağaza ne ararsan elinin altında olur. Merkez 3 dağın ortası ama Şiran’la Kelkit düz. İmkanınız varsa bizim tavsiyemiz önce Kelkit sonra Şiran olacaktır. Merkeze göre kiralar çok ucuz.

Diğer ilçeler çok küçük. Mesela Köse 10000 nüfuslu bim yok a101 şok geleli 2 sene olmadı. Sinema yok. Araştırma hastanesi yeni açıldı.

Torul merkeze yarım saat ve Trabzon’a daha yakın ve sakin küçük bir ilçedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir