Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı

Meb e-sınav görevli başvuruları nasıl yapılır?

Bu yazımda sizlere Milli Eğitim Bakanlığı‘nın yapmış olduğu e-sınav lara görevli başvuruları nasıl yapılır bundan bahsedeceğim. Bu e-sınav lar bir çok farklı alanda olabildiği gibi çoğunlukla sürücü kursu kursiyerleri için yapılmaktadır. Şimdi gelelim görevli başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle mebbise giriş yapıyoruz. Solda tarafta bulunan menüden sınav işlemleri modülüne tıklıyoruz. Açılan modülde öncelikle tebellüğ gerektiren belgeleri sırasıyla okudum ve anladım yapıyoruz. Sonrasında eğer yoksa pandemi dolayısıyla getirilen hes kodu zorunluluğunu yerine getiriyoruz. Sonrasında sistemde iban numaramızın kayıtlı olduğundan emin oluyoruz. Bunların hepsini yaptıktan sonra aşağıda fotoğrafını koyduğum e-Sınav görevi istekleri linkine tıklıyoruz.

Sonrasında ise E Sınav görevi kısmında bulunan istiyorum seçeneğine tik atıyoruz. Ve aşağıda gösterdiğim gibi sırasıyla hangi günlerde ve saatlerde sınava girebileceksek onları da onaylayıp en üstte bulunan kaydet butonuna tıklıyoruz.

Bunların hepsini yaptıktan sonra her şeyimiz hazır. Sınav görevi çıkması konusu ise puana bağlıdır. Puanı az olandan çok olana doğru sınav görevi çıkar. Yani puanı 0 olan birisine sınav görevi direkt olarak çıkacaktır. Sınav görevi çıktığında ise size mesaj gelecek ve eğer onaylarsanız sınav giriş kartınızı alıp sınav görevinize gidebilirsiniz. Yani eğer size uygun olmazsa size gelen sınav görevini onaylamama hakkınız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island