Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

İl tanıtımları

Öğretmen tercihleri il tanıtımı ARDAHAN

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

ARDAHAN

Ardahan ili

Ardahan sakin, sessiz, güvenli, huzurlu bir şehirdir. Eksi bir şey arıyorsanız soğuk ve uzak oluşudur. Soğuk konusuna da insan bir süre sonra alışıyor. Uzaklık konusu Kars havaalanı sayesinde halledilebilir. 1 saat mesafededir ve servis vardır. İnsanları mert saf ve temizdir. Tabii ki sen nasıl bakarsan ve davranırsan sana da öyle davranırlar. Avm migros 3-4 er bim şok a101 var merkezde. Hastane var fakat zaman zaman yeterli doktor olamayabilir. Kaliteli mont ve bot almayı unutmayın derim. Tutacağınız ev en üst kat veya zemin olmasın kesinlikle kuzey cepheye bakmasın donarsınız.

İlçelerden Hanak bence en iyisidir çalışma ve merkeze mesafe açısından. Ancak oldukça küçük bir ilçedir.

Posof en yeşil ve en sıcak ilçesidir fakat Ardahan‘a çok uzaktır kışın yolu sıkıntı olur. Posof Karadeniz gibidir, kar yağınca irtibat kesilir Türkgözü sınır kapısı var Gürcistan‘a açılan. Arada batum yapıp gelebilirsiniz 🙂

Damal küçük kısıtlı imkanları olan fakat olaysız bir ilçedir. Ev ve eğitim çocuk için sıkıntı olabilir.

Göle Ardahan merkezden büyüktür. Çok soğuk olur. Devlet hastanesi var. Ayrıca Erzurum‘a en yakın ilçedir. Köylerinde farklı sıkıntılar bulunma potansiyeli olduğundan ötürü tavsiye etmediğimiz bir ilçedir.

Yerinizde olsam merkez, Hanak ve uzaklık sıkıntı değilse Posof yazardım.

Damal mahrumiyet yeridir kiralık ev bulmakta bile zorlanabilirsiniz.

Çıldır ilçesi ise kısmen turistik ve küçüktür, Aktaş sınır kapısı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island