Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

İl tanıtımları

Öğretmen tercihleri il tanıtımı TUNCELİ

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

TUNCELİ

Tunceli ili

7 ilçesi ve 1 de beldesi olan bir il. İnsanları genel olarak anlayışlı ve medeni. Kiralar pahalı. Ev bulmak çok zor. Kalabileceğiniz tek bir mahalle var oda Atatürk mahallesi. Bunun harici mahalleleri öğretmen arkadaşlar için tavsiye etmiyorum. Sosyallik açısından fena değil işinizi görecektir. Ancak evliyseniz merkez harici tercih etmemenizi öneririm.

Birazda ilçelerden bahsedelim.

Bekarsanız ve tercih edecekseniz ise Hozat, Pertek, Çemişgezek şeklinde tercih etmenizi tavsiye ederim. Sebebi ise bu ilçeler daha çok Elazığ ile bağlantılıdır ve yılın 12 ayı 7/24 ulaşım açıktır. Pertek ve Çemişgezek Elazığ‘a hemen hemen yarım saat mesafededir. Pertek‘te termal otel, yüzme havuzu, hamamı, saunası var. Elazığ Pertek arasında feribot var, günün her saati gidebilirsiniz. Esnafı iyidir A101, bim gibi marketler var. Hiç bir ilçesinde ilköğretim seviyesinde kadar eğitim konusunda sıkıntı yaşamazsınız sağlık açısından ilçelerde entegre hastane bulunuyor o da pratisyen birkaç hekim bulunur ciddi bir problem de Tunceli merkezde bile olsanız Elazığ‘a gitmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island