Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

ELAZIĞ

Elazığ ili

Öncelikle Elazığ ile ilgili verilebilecek en güncel bilgi deprem sonrası durumu olacaktır. Elazığ’da hayat bir şekilde ediyor. Şehrin bazı bölgeleri hayalet şehre döndü maalesef. Ağır hasarlı çok bina var. Binalar yıkıldı veya yıkılma aşamasında. Şu an da en büyük sıkıntı kiralık ev bulunamaması. Ofisler ev şeklinde kiralanıyor. Evi hasarlı olan herkes kiralık ev arıyor, fakat kiralık ev kimse bulamıyor. Boş evlerin neredeyse hepsi satılık durumda. Kiralık denk getirenler de fahiş kiralar istendiğini söylüyorlar.

Vatanperver bir şehir askeri, polisi, öğretmeni baş üstünde tutar doğunun kalesidir Elazığ, milliyetçidir. Şimdi Elazığ hakkında biraz daha genel bilgiler verelim.

Güzel şehirdir kendi halinde gelişmekte olan bir şehir pahalılık açısından çok pahalı değil( deprem sonrası kiralar hariç ) eğer güvenli olsun isterseniz yeni emniyete yakın bahçelievler ve çaydaçıra mahallesini civarını tavsiye ederiz( eski emniyet patlatılmıştı ) buralar lokasyon olarak merkezin en güvenli yerleridir ayrıca evlerin hepsi yeni ve lüksdür. Emniyete yakın bir ev tutmasanız bile ulaşım sorunu yok şehrin bir ucundan en uzak diğer mesafe 20 dk sürmektedir.

Eğitim için özel okullar mevcut devlet okulları da nispeten iyi durumda, sağlık konusunda gelişmiş hastaneler mevcut hem özel hem kamu, ulaşım olarak aktif kullanılan havalimanından İstanbul‘a en az günde 2 uçuş var. Sosyal imkanları çok kötü sayılmaz yazları daha kalabalık olur. Şehir de hatırı sayılır bir öğrenci kitlesi var.

Biraz daha ilçelerden bahsedelim.

 İlçeler de Sivrice ilçesi merkeze 15 km.

Diğer ilçeler de bir ikisi hariç çok uzak sayılmaz, ilçeler küçük olmakla beraber çok kalabalık olmaz. Doğası güzeldir. Bölge de fazla sıkıntılı durum yaşanmıyor ancak Palu, Karakoçan, kovancılar ve Arıcak ilçeleri farklı açılardan sıkıntılı ilçelerdir. O yüzden öğretmen arkadaşlara bu ilçeleri tavsiye etmiyoruz.

Öğretmen tercihleri için il tanıtımı ELAZIĞ

Öğretmen tercihleri için il tanıtımı ELAZIĞ” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir