Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

İl tanıtımları

Öğretmen tercihleri il tanıtımı ERZİNCAN

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

ERZİNCAN

Erzincan ili

Halkın tabiriyle “etrafı dağlık, ortası bağlık” bir şehir olan Erzincan, Doğu Anadolu’nun küçük ve mütevazi illerinden biridir. Yaşadığı büyük deprem felaketleri nedeniyle sürekli dışarıya göç vermiş ve bu nedenle fazla büyüyememiş bir yerdir burası.

Merkezi küçük bir yer fakat ihtiyaçlar ölçüsünde sevilebilir. Pek gezecek yerleri yoktur. Kiralar son 1 – 2 yılda çok arttı. Normal orta ölçekte bir ev için 900-1100 TL iyi bir ev icinse 1200 1600 arası isterler. Merkezden bahsediyorum tabi. Şehrin neresinden ev tutarsanız tutun küçük bir şehir olduğu için rahatlıkla her yere gidilir gelinir.

Biraz pahalı olabilir ama artık neresi ucuz ki?

Kısaca ilçe tavsiyesinde bulunalım. İlçe olacaksa ilk tercihiniz kesinlikle Üzümlü olmalıdır. Merkeze 15 km. 15 dk araba var. Sebzeye-meyve konusunda da oldukça makul bir ilçedir. Ayrıca Ekşisuyu, çağlayanı, esentepeyi, ışıkpınarı gezmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island