Öğretmen tercihleri için il tanıtımı AĞRI

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

AĞRI

En iyi yeri Ağrı merkez denilebilir, sosyal hayat maalesef çok kısıtlıdır. 7-8 ay süren uzun bir kış zamanı bulunur. Gerçekten dondurucu soğuklar olur. O yüzden soğuklarla arası iyi olmayanlara kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Avm bulunmamakta, mecburiyet caddesi dışında dolaşacak bir yer de yok, kiralar yakın zamanda aşırı yükseldi, oturulabilecek evler en az 1000 tl den başlamakta. Havalimanı var ve her güzergaha otobüs bulabilirsiniz. Sağlık yönünden 1 tane özel hastanesi vardı ancak kapandı ve devlet hastanesi yeni yeni kendine geliyor. Eğitim yönünden özel okul mevcut. Yaprak döneri meşhur ve lezzetli gerçekten ?

En gelişmiş ilçeleri Doğubeyazıt ile Patnos. Doğubeyazıt özellikle apart ve 1+1 ev konusunda merkezden bile daha rahat diyebiliriz. Ev bulabileyim makul olsun öyle bir sosyal hayatım da olmaz ev zorunlu hizmetim bitene kadar yaşarım diyorsanız Doğubezayıt ve Patnos işinizi görecektir.

Ağrı’nın en yakin ilcesi 12 km mesafede bulunan Hamur’dur.

Eleşkirt, Tutak, Hamur ve Diyadin’in köyden pek bir farkı yoktur. O yüzden tercihlerinizi bunları göz önüne alarak yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir