Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

İl tanıtımları

Öğretmen tercih için il tanıtımı ADIYAMAN

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

ADIYAMAN

Adıyaman ili

610 bin civarında olan Adıyaman Nüfusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan, Türkiye’nin kültür başkenti olmaya layık bir kentimizdir Adıyaman. Dünya’da Güneşin Doğuşunu en iyi seyredebileceğiniz yerdir Nemrut dağı. Adıyaman ziyaretinizde Nemrut dağından Güneşin doğuşunu ve batışını seyretmeden kesinlikle dönmemenizi tavsiye ederiz. Adıyaman‘ın tarihi geçmişi ilk insanlara dek ulaşmakta olup, tarihsel süreçlerin her dönemine ait eserleri içerinde barındırmaktadır. Adıyaman‘ın neredeyse her köşesinde bir Tarihi eser görme imkanına sahipsiniz. Onlarca mimari yapı, titizlikle sürdürülen restorasyon çalışmalarıyla gün yüzüne çıkartılmış ve tüm miraslarıyla Adıyaman kentini turizm alanında ön plana çıkartmıştır. Atatürk Barajı‘nın yapılmasıyla beraber Atatürk Baraj Gölü adeta bir deniz niteliği kazandırmıştır Adıyaman‘a. Ayrıca Şanlıurfa ve Diyarbakır ile il sınırı oluşturan Fırat Nehri ilin can damarıdır. Adıyaman yılın her döneminde turist akınına uğrayan bir kenttir. Havalimanı bulunmaktadır.

Kahta Adıyaman’ın en gelişmiş ilçelerinden birisidir.(Diğerleri gölbaşı, besni) Kendi kendine yeten güzel bir şehirdir. Adıyaman merkeze yakındır. Ulaşım sorunu yok. Halkı yardımsever. Yaşanılacak bir memur şehri.

Merkeze yakın ve öğretmen adaylarının tercih edebileceği ilçeleri sırasıyla bence Kahta, Gölbaşı ve Besni. Öğrenci profili iyidir ve gerçekten kiralar çok uygun.

Birazda Besni’den bahsedelim. Tam bir memur şehridir. Gaziantep e 1 saat, Şanlıurfa ‘ya 2 saat, Kahramanmaraş‘ a 2 saat, Malatya ya 2 saat mesafededir. İl merkezine yarım saattir.

3 thoughts on “Öğretmen tercih için il tanıtımı ADIYAMAN

  • Bedia

    Hocam harikasınız. Bu bilgilendirmeler için Allah razı olsun.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island