Öğretmen tercihleri il tanıtımı VAN

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

VAN

Van ili

Van merkez ilçeleri, Edremit, İpekyolu, Tuşba güzeldir. Edremit göl kenarında bir yerdir, toki’den ev tutma barınma imkanı vardır.

Bunun haricinde göl kıyısında bulunan ilçeler fena değildir, buna Bitlis’in Ahlat, Adilvecaz ve Tatvan ilçeleri, Van’ın Erciş, Edremit, Merkez ve Gevaş ilçeleri ferah ilçelerdir.

Havalimanı Edremit ilçesi sınırlarındadır, Gevaş merkeze 23 km, Erciş 100 km, Edremit 13 km uzaklıktadır.

Van merkezde aradığınız tüm imkanlar vardır, yeni avm açıldı, içeride dolaşırken bulunduğunuz yerin Van olduğunu unutursunuz.

Çaldıran, Muradiye, Çatak, Bahçesaray, Saray, Başkale ilçeleri merkez ilçelerinden SONRA yazdığım sıraya göre tercih edilebilir.

Muradiye ve Çaldıran‘da çalışanlar genelde Erciş Toki‘de ev tutarlar mesefesi yaklaşık 17-20 km kadardır.

Kısaca genel itibariyle Van merkez’den herkes memnundur. Gezme açısından merkez kalabalık. Her olanak var. Hastane sıkıntısı yok. Yaz mevsimi güzel geçer. Göl gayet iyi. Piknik yapılacak yer fazla. Kış mevsimi uzun sürer. Soğuk fazla. Doğalgaz biraz tuzlu gelebilir ama evler sıcaktır. Terör olayı fazla yok. Diğer doğu illerine göre çok daha iyi bir yerdir. Gelen merkezde pişman olmaz.

Bahçesaraya ulaşım çok zor, karapet geçidi var yaklaşık 3000m. Sosyal yaşam imkanlar vs sıfır.

Erciş Van’ın belki de Van’ın en gelişmiş ilçesi denilebilir. Van‘a 100 km uzaklıktadır. Başkale ise Van merkeze 110 km aynı zaman da ulaşımı sıkıntı olan küçük birazda farklı açılardan sıkıntılı bir ilçe denilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir