Öğretmen tercihleri il tanıtımı SİİRT

Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

SİİRT

Siirt ili

Güneydoğu’nun gelinecek sakin illerden birisidir. Ev kiraları biraz yüksektir.1 avm(Andrea Park) ve gidilebilecek 3 5 tane cafe var. Gures caddesi var uzunca ve araçların giremediği. Devlet Hastanesi gayet iyidir. Ayrıca 3 adet özel hastanesi de var. Havalimanı’nın 2020 sonuna doğru aktif olacağı söylendi. Çok sıcak bir iklimi var yaklaşık 3 aylık bir kış periyodunu da hissetmezsiniz. 7 farklı Mahallesi’nde var yemek kültürü çok geniştir ve lezzetlidir .

Batman 1 saat Diyarbakır ve Mardin 2 -3 saat civarıdır.

Biraz daha detaya girelim.

En uzak ve kötü ilçesi Pervari. Eruh ilçesi ise Pervari’ye göre yol açısından bir nebze iyidir. Diğer ilçeleri yani tillo, kurtalan, Şirvan ve Baykan Pervari ve Eruh’a kıyasla daha iyidir. Ayrıca Kurtalan en büyük ilçesidir. Batman yolu üzerindedir. Baykan ilçesi ise Bitlis yolu üzerindedir. Tillo ilçesi merkeze 5-10 dakika mesafede. Şirvan da 30 dakika civarındadır. Genel olarak iyidir Siirt ama Pervari ve Eruh’tan uzak durulmasını tavsiye ederiz. Ama merkez olursa gönül rahatlığıyla yazılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir