Öğretmenlerin tercih dönemlerinde illeri tanıyabilmesi adına yazılarımız devam etmektedir. Tüm illeri listesi için lütfen ÖĞRETMEN İL TERCİHİ TANITIM ana sayfamıza tıklayarak ziyaret ediniz.

Gaziantep ili

Gaziantep için küçük İstanbul diyebiliriz her türlü fırsat ve imkan var, islahiye merkeze 40 dk uzaklıkta zaten Gaziantep’in bir yerinden bir yerine gitmek en az 45 dk. Gezilecek yerler arasında hayvanat bahçesi, mozaik müzesi, dünyanın en uzun parkı, alleben göleti, botanik bahçesi başlıca bahsedilebilir.

Ancak genel olarak hayat çok pahalı, ev kiraları 1+0 30 m2 sıradan daireler 1000 normal oturacağın daireler 1500 den başlamakla beraber Suriyeli nüfusu oldukça fazla.

Biraz olumsuz gibi oldu evet ama gerçekten pahalı bir şehir. O zaman merkez ilçelerden bahsedelim.

Şehitkamil Gaziantep‘in en gelişmiş ilçesi. Kenar kesimler dışında zaten her yerde doğalgaz var artık, ulaşımda oldukça rahat. Tek olumsuz yanı ev kiraları oldukça pahalı.

Gaziantep Üniversitesi Şehitkamil sınırında ve karşısındaki mahallelerin tamamı şahinbeye giriyor, akkent, Beşyüzevler, Karataş binevler, güneytepe, Yeditepe, bülbülzade mahallelerinde 3+1 kiralık 1300 tl, 2+1 kiralık 1100 tl civarından başlar, ayrıca eşyalı 1+1 kiralık evler 900 civarından başlar, yazacağınız okulların bu mahallelerde olması  avantaj, çünkü Şahinbey in diğer mahalleleri kenar Semtler oluyor.

Yani Gaziantep merkez ve ilçeleri hakkında çok şey söylenebilir ancak bunlar genel olarak yukarıda bahsettiğim şeylerin türetilmesinden öteye geçemeyecektir. O halde biraz da merkez harici ilçelerden olan Nizip’ten bahsedelim.

Gaziantep’in en büyük ilçesi ise Nizip’tir. Tavsiye edebileceğimiz ilçeleri arasındadır. Gaziantep merkez in minimize edilmiş hali diyebiliriz. Kiralar nispeten merkeze oranla daha makuldür.

Öğretmen tercihleri il tanıtımı GAZİANTEP

Öğretmen tercihleri il tanıtımı GAZİANTEP” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir