Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

Almanca

Almanca öğrenmek için film ve diziler

Bu yazımda sizlere Almanca öğrenme konusunda sizlere yardımı olabilecek güncel film ve dizilerden bahsedeceğim. Sonuçta bir çok insan farklı sebeplerden dolayı Almanca dilini öğrenmek isteyebiliyor. Bunların da başında daha iyi bir yaşam için Almanya’ya gitmek geliyor. Gerek ekonomik gerekse de sosyal olarak daha iyi bir yaşam için Almanca öğrenmek insanları cezbediyor. Almanca dünya üzerinde yaklaşıp 130 milyon insan tarafından aktif olarak kullanılmakla birlikte İngilizce’den sonra da Avrupa’da en çok kullanılan 2. yabancı dil. Dili kulak ve alt yazı okuma birlikteliğiyle geliştirmek oldukça mümkün. Kendi adıma gerek İngilizce’yi gerekse de Almanca’yı bu şekilde rahatlıkla öğrendiğimi söyleyebilirim. Şimdi gelelim sizler için derlediğim film listesine. Eğer netflix hesabınız varsa bu filmleri netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Eğer yoksa direkt olarak filmin adı ile google da arama yaparsanız oradan da bulabilirsiniz.

Almanca film ve diziler

Enissa Amani: Ehrenwort
Bu yapımda farklı Alman aksanlarını duyacak ve dinleme kabiliyetinizi arttıracaksınız.. Belli bir seviye de Almanca bilenlere önerilecek bir yapımdır. Bu film kişilerin Almanca dinleme ve konuşma yetisini de arttırmayı hedefler. İran kökenli Alman komedyen Enissa Amani. Hamburg’da gösterilen Alman mühendisliği, vergi indirimleri ve hayranların yazdığı e-postaların adabı hakkında konuşuyor. Almanya yapımı stand-up. Almanca diline yönelik giriş seviyesinde bilgisi olanlar için tavsiye edilen ilk Netflix yapımıdır.

Biohackers 2021
Bu dizi üstte bahsettiğim yapımın aksine daha az Almanca bilen kişiler tarafından bile rahatlıkla anlaşılabilir. Bu yazıyı yazdığım tarih itibariyle 2. sezonu çıkmıştır. Bir tıp öğrencisi, Almanyada en iyi üniversitelerinden birine girer. Amacı, bir aile trajedisi ile bir profesörü birbirine bağlayan komployu açığa çıkarıp ifşa etmektir. Alman yapımı içerik tıp konulu bilimkurgu dizisi.

Ve Yarın Tüm Dünya 2020
Bu yapımda ortalama Almanca bilen kişiler tarafından rahatlıkla anlaşılabilir. Antifaşist bir gruba dahil olan hukuk fakültesi öğrencisi Mala Emde , kendini giderek daha tehlikeli ortamlarda bulur. Yavaş yavaş şiddetin içine çekilir. Almanya yapımı içerik Sosyal Konulu Dramalar

Sing On Almanya 2020
Bu yapım Alltagssprache olarak tabir edilen gündelik konuşma dilini bolca barındırmaktadır. Palina Rojinski’nin sunuculuğunu üstlendiği bu karaoke yarışmasıdır. Yarışmacılar ise 30.000 euroya varan büyük ödülü kazanma şansı için doğru notayı söylemek zorunda. Almanya Yapımı içerik reality yarışma programı. Almanca Öğrenme Sürecini Hızlandıran En İyi Netflix Filmleri sıralamasında 4.cü sırada bulunuyor.

Dört Dakika
Hapisanede mahkum olan kişilere piyano dersleri veren yaşlı müzik öğretmeni, genç bir mahkumun müzik dehasını keşfeder. Ve kendini onun yeteneğini geliştirmeye adar. Almanya Yapımı içerik Müzik ve Müzikaller. İlham verici – İyi Hissettiren – Müzik

Oktoberfest: Beer & Blood 2020
1900’lerin Münihi’nde hırslı bira imalatçısı Curt Prank, şehrin kazançlı festivaline dahil olur. Almanyada Oktoberfest’e hâkim olacak bir bira çadırı kurma macerasında zalim taktikler kullanır. İçerik Gerçekçi ve duygusal

Nailed It! Almanya 2020
Bu komik yarışma programında acemi amatör aşçılar, 5000 euro ödülü kazanmak için yarışıyor. Görkemli tatlıları yeniden var etmeyi deniyor ve kaçınılmaz şekilde başarısız oluyor. Almanya Yapımı – Yemek ve Seyahat – Reality Yarışma Programları – İyi hissettiren program.

Biking Borders 2019
Benzersiz bir bağış toplama macerasını konu alan bu belgesel türü yapımdır. İki Sıkı dost olan Max ve Nono, okul inşa etmeye yetecek parayı bulmak için Berlin şehrinden Pekin’e pedal çeviriyor. Almanya Yapımı samimi ve ilham verici. Over Christmas 2020
Yaşamda yenilgiye uğramış bir müzisyen Bastian’ı Noel için döndüğü evinde sıkıntı ve pek de keyifli olmayan bir dizi sürpriz bekliyor.

Kaçak Yolcu – Stowaway – 2021
Tarih, uzay ve teknoloji ile ilgili spesifik konular bu filmde işleniyor. Almanca kelimeleri öğrenmek isteyenler için Kaçak Yolcu filmini tavsiye ediyoruz. Mars gezegenine doğru yol çıkan 3 kişilik ekip, kaçak yolcunun uzay gemisindeki hayatları tehlikeye atmasıyla son derece zor bir seçim yapmak zorunda kalır. içerik Bilim Kurgu Filmleri, Bu film sürükleyici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island