Çağatay DERNEK

Mesleki hayatımdan blog içerikler ile farklı alanlarda hizmetler barındırmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı

Öğretmen dilekçe örnekleri

Öğretmen dilekçe örnekleri

Bu sayfa üzerinden öğretmenler için hazırlanmış ancak diğer memur sınıflarının da kullanabileceği dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz. Dilekçe örneklerinin arasında lise hazırlık kademe ilerleme dilekçesi, yüksek lisans kademe ilerleme dilekçesi, zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapanlar için iki yıla bir kademe dilekçesi, askerlik hizmet birleştirme dilekçesi, teminde güçlük, mebbis şifre yenileme dilekçesi ve diğer diğer örnekleri bulunmaktadır. Ayrıca istediğiniz bir dilekçe örneği için iletişim sayfası üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Bu dilekçe örneklerini aşağıdaki linkler üzerinden indirebilirsiniz.

 1. Lise hazırlık kademe ilerleme dilekçesi indir
 2. Yüksek lisans kademe ilerleme dilekçesi indir
 3. Mebbis şifre yenileme dilekçesi indir
 4. Askerlik hizmet birleştirme dilekçesi indir
 5. Sözleşmeli öğretmenlikte geçen sürenin kademe/derece ve hizmet süresi birleştirme dilekçesi indir
 6. Yabancı dil öğretmenleri için teminde güçlük dilekçesi indir

Önemli Notlar

 • İlgili dilekçeler silsile yoluyla önce kurum(okul) sonrasında da üst yazıyla il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne gönderilmelidir. Milli eğitim müdürlükleri çoğunlukla elden gelen dilekçeleri işleme almamaktadır.
 • Lise hazırlık, yüksek lisans, askerlik hizmet birleştirme, sözleşmeliden geçen süre için yazığınız dilekçeleri insan kaynakları(özlük) şubesine göndermelisiniz.
 • Teminde güçlük dilekçesini ise mutemetlik şubesine göndermeniz gerekmektedir.
 • Mebbis şifre yenileme dilekçesi herhangi bir birime gönderilmeyecektir. İlgili dilekçe okul dys gelen evrak üzerine kaydedilecek ve alınan evrak numarası ile kurum hesabı üzerinden personel şifre modülünden ilgili öğretmenin mebbis şifresi yenilecektir. Mebbis şifresi yenilenmeyen sözleşmeliden kadroluya geçen öğretmenler kadrolu öğretmen grubuna otomatik olarak geçirilmeyeceği için kadrolu öğretmen modüllerini göremezler.
 • Not: Bazı okul idarelerinin yeni şifreye gerek olmadığı ve eski şifre ile devam edilmesi ya da e devlet üzerinden girilmesi gerektiği yönünde mesajlar almaktayız. Bu bilgiler yanlıştır. Israrcı olan idarecilere mebbis hesabınızı açarak sağ üst köşeden sözleşmeli öğretmen grubunda olduğunuzu ve menüde kadrolu öğretmen modüllerinin olmadığını gösteriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

invest island